Pirminės sveikatos priežiūros centras
Registratūros telefonas Registratūra, informacija: +370-000
Šiandien:
 
PradinisInformacijaPaslaugosKontaktai
Informacija pacientams

ERKINIS ENCEFALITAS
Gydymo nuo šios ligos nėra. Erkinio encefalito simptomai pasireiškia po 2-3 dienų, vėliausiai po 2-4 savaičių. Pakyla aukšta temperatūra, kankina šaltkrėtis, nemiga, skauda galvą, galimas pykinimas ar/ir vėmimas, vėliau gali prisidėti centrinės ar periferinės nervų sistemos pažeidimo simptomatika. Tik 30 procentų pacientų pasveiksta, kitiems lieka lengvesni ar sunkesni sveikatos sutrikimai: nemiga, galvos skausmai, dirglumas, rankų paralyžius, lytinė impotencija, psichiniai sutrikimai. Mirtingumas nuo šios ligos siekia iki 3 procentų. Vienintelė efektyvi priemonė nuo erkinio encefalito - skiepai. Mūsų įstaigoje Jūs galite pasiskiepyti nuo Erkinio encefalito , kaina gali kisti priklausomai nuo tiekėjų). Skiepytis rekomenduojama pavasarį, du kartus su 1 mėnesio intervalu. Šis skiepas Jūs saugos 1 metus, o pasiskiepijus trečiuoju skiepu po vienerių metų, Jūs būsite apsaugotas dar 3 metus.

GRIPAS
Mūsų įstaigoje jūs galite pasiskiepyti nuo gripo. Kaina gali kisti priklausomai nuo tiekėjų.
Gripas – tai ūmi virusinė liga, kuriai būdinga staigi pradžia, aukšta temperatūra, šaltkrėtis, didelis bendras silpnumas, intensyvūs galvos ir raumenų skausmai, skausmingi akių obuolių judesiai, gerklės perštėjimas, sausas kosulys, neretai trunkantis net kelias savaites.
Užsikrečiama oro- lašeliniu keliu. Inkubacinis periodas vidutiniškai trunka 1-3 paras. Ligoniai išskiria virusą 24 valandas prieš išryškėjant ligos simptomams ir apie 7 dienas susirgus (vaikams ir asmenims, kurių imunitetas nusilpęs, šis periodas gali būti dar ilgesnis). Todėl sergančiuosius būtina izoliuoti, kad neužkrėstų kitų ir neišplatintų infekcijos. Kai šaltis ir susilpnėjusi saulės šviesa ima silpninti imunitetą, gripo virusas, tarkim, nusičiaudėjus vienam asmeniui, gali sklisti oru maždaug 60 km per valandą greičiu. Pakanka prisigrūdusiame autobuse vieno sergančio keleivio ir visi kiti bus užkrėsti šiuo virusu per keliasdešimt minučių. Kuo didesnė viruso koncentracija aplinkoje, tuo liga greičiau plinta. Esant gripo protrūkiams gausiausiai serga ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikai. Vėliau liga išplinta tarp suaugusiųjų.

https://nutresinherbapureear.com/
Check!
https://nutresinherbapureear.com/

Dažniausiai epidemijos kyla žiemos metu ir trunka nuo 2 iki 8 savaičių.
Liga prasideda ūmiai, temperatūra pakyla iki 39- 40°C, skauda galvą, ypač kaktos sritį, akių obuolius, visą kūną. Po 2-3 ligos dienų atsiranda kataro požymiai. Matoma paraudusi, kartais su kraujosruvom nosiaryklės ir minkštojo gomurio gleivinė, ryškėja tracheito, bronchito klinika.
Gripas dažnai sukelia komplikacijas - bakterines infekcijas: plaučių, vidurinės ausies uždegimus, pūlingą sinusitą. Rečiau: širdies raumens, galvos smegenų ir jų dangalų bei inkstų uždegimus bei kitas komplikacijas. Dažniausia gripo komplikacija – plaučių uždegimas, nuo jo dažniausiai ir mirštama.
Veiksmingiausia profilaktikos priemonė – skiepai. Skiepijama vienam gripo sezonui adaptuotomis vakcinomis, todėl būtina skiepytis kasmet.
Gripo virusai dažnai kinta, todėl įvairios pasaulio laboratorijos kasmet surenka gripo virusus ir siunčia juos į Pasaulinės sveikatos organizacijos pavaldume esančias laboratorijas. Jose detaliai studijuojama virusų struktūra, kruopščiai atrenkamos naujos virusų padermės, kuriama nauja vakcina ir tiriamas jos efektyvumas.
Kad spėtų susidaryti patikima apsauga, geriausia skiepytis iš anksto, iki prasidės susirgimų pakilimas. Tinkamiausias laikas – ankstyvas ruduo, tai yra rugsėjo ir spalio mėnesiai. Tačiau net ir prasidėjus gripo epidemijai skiepytis dar galima, nes nukenksminti virusai organizme esančios natūralios infekcijos nesustiprina.
Gripo vakcina negalima skiepytis žmonėms, turintiems alergiją kiaušinio baltymui bei tiems, kuriems pasireiškė ryškios povakcininės reakcijos į ankstesnius skiepus nuo gripo. Vakcinaciją reikia atidėti karščiuojantiems ar sergantiems ūmia infekcine liga.
Po skiepų praėjus maždaug dviems savaitėms, organizme susidaro pakankamas antikūnų kiekis, galintis užtikrinti organizmo apsaugą nuo gripo virusų. Todėl ir rekomenduojama skiepytis dar neįsisiautėjus gripui, kad organizmas pasiruoštų virusų atakai.

HEPATITAS B

bioveliss-tabs.com

Mūsų įstaigoje jūs galite pasiskiepyti nuo Hepatito B. Skiepo kaina nuo Kaina gali kisti priklausomai nuo tiekėjų

Hepatito B virusu užsikrečiama per kraują, seiles, lytinius santykius, atliekant manikiūrą, darant tatuiruotes, veriantis auskarus infekuotais įrankiais.
Lietuvoje nuo 1998-ųjų skiepai nuo hepatito B ir tuberkuliozės yra įtraukti į Nacionalinę programą. Nuo šių itin pavojingų infekcijų nemokamai skiepijami naujagimiai.
Hepatito B virusas yra gerokai atsparesnis už AIDS virusą. Kadangi hepatito B virusas pažeidžia kepenis, gydymas yra problemiškas.
"Pasigavus" hepatito B virusą, iš pradžių atsiranda lengvas nuovargis. Ligai progresuojant pradeda gelti sąnarius, padidėja kepenys, šlapimas pasidaro tamsios, o išmatos šviesios spalvos." Hepatitas B sukelia trumpalaikius ir ilgalaikius sveikatos sutrikimus. Esant ilgalaikiams sutrikimams liga tampa lėtine, negrįžtamai pažeidžiami kepenys - susergama kepenų ciroze ar onkologine liga.
Europoje hepatito B virusu kasmet užsikrečia apie 1 mln. žmonių. Statistika skelbia, kad 70-90 proc. hepatitu B susirgusių kūdikių tampa šio viruso turėtojais.

HEPATITAS A
Mūsų įstaigoje jūs galite pasiskiepyti nuo Hepatito A Skiepo kaina gali kisti priklausomai nuo tiekėjų
Mūsų įstaigoje jūs galite pasiskiepyti nuo Hepatito A +B Skiepo kaina gali kisti priklausomai nuo tiekėjų
Hepatitas A - virusinė kepenų infekcija, kuria dažniausiai užsikrečiama per nešvarias rankas, vandenį ir maistą. Hepatitas A dar vadinamas ir nešvarių rankų liga, nes plinta fekaliniu oraliniu būdu per užkrėstą maistą, vandenį ar buitinį kontaktą. Dėl ilgo inkubacinio laikotarpio, kuris gali tęstis daugiau nei mėnesį, žmogus ima platinti virusą net nežinodamas, kad pats juo užsikrėtė.
"Tarkim, hepatito A virusu užsikrėtęs žmogus nuėjo į tualetą ir nenusiplovęs rankų ėmė ruošti pietus. Per maistą virusas visiems šeimos nariams patenka į burną, po to į virškinamąjį traktą, kraują - galiausiai virusas pasiekia kepenų ląsteles ir ima jose sparčiai daugintis."
Hepatitas A ypač paplitęs Azijoje, Afrikoje ir Pietų Amerikoje. Viena priežasčių - klimato sąlygos, kita - minėtose šalyse nėra susiformavę higienos įpročiai. Beje, Pasaulinė sveikatos organizacija skelbia, kad net 40 proc. moliuskų Viduržemio jūroje yra užkrėsti hepatito A virusu.
Geltos simptomai - karščiavimas, bendras organizmo silpnumas, pykinimas, apetito praradimas ir kt.
Specialistams nerimą kelia tai, kad hepatito A virusas dabar yra daug atsparesnis, nei buvo prieš 10 metų. To priežastis - mikroorganizmai, keičiantys savo savybes.
Anksčiau hepatitą A sukeliantis virusas rūgščioje terpėje išlikdavo tik 2-3 minutes, o šiandien tokiomis sąlygomis jos yra gyvybingos net valandą.
Kadangi pas mus medicinos sritis kol kas menkai finansuojama, nėra galimybių nuo hepatito A paskiepyti visus Lietuvos vaikus. Todėl Sveikatos apsaugos ministerijos specialistų buvo nutarta nuo šios infekcijos nemokamai skiepyti dvylikamečius (šiuo metu ligonių kasos nekompensuoja). Mat statistika byloja, jog tokio amžiaus vaikų gelta serga daugiausiai.

ROTA VIRUSINĖ INFEKCIJA
Mūsų įstaigoje jūs galite pasiskiepyti nuo Rota viruso (Rotavirus) Skiepo kaina gali kisti priklausomai nuo tiekėjų.
Rota virusai didžiuliais kiekiais išsiskiria su sergančiojo išmatomis. Virusas gana atsparus išorinėj aplinkoj: ant daiktų ir vandenyje jis gali išlikti gyvas 10 dienų, o ant rankų - 4 valandas. Kad apsikrėsti šia žarnyno infekcija, pakanka minimalaus rota virusų kiekio maiste, vandenyje, ant neplautų rankų ar daiktų, kuriuos maži vaikai mėgsta kišti į burną. Išmatų mikrodalelės gali patekti ir į oro dulkes, o kartu su jomis nukeliauti į vaiko nosiaryklę.
Beje, rota, kaip ir gripo virusas, atsparesnis šaltuoju metų laiku, tuo metu vaikai daugiau laiko praleidžia uždarose patalpose, tad lapkričio–balandžio mėnesiais galimybės užsikrėsti rota virusine infekcija dar padidėja. Liga greitai plinta vaikų kolektyvuose, gydymo įstaigose.

Medicininė profilaktikos priemonė - vakcina nuo rota virusinės infekcijos.

PNEUMOKOKINĖ INFEKCIJA
Paplitimas
Pneumokokinė infekcija paplitusi visame pasaulyje.
Skiepijimas
Skiepijama polisacharidine vakcina, kurios sudėtyje yra 23 serologinių grupių pneumokokų antigenų. Vakcina rekomenduojama rizikos grupės vyresniems kaip 2 metų amžiaus asmenims.
Naujos kartos konjuguota pneumokokinės infekcijos vakcina gali būti skiriama ir jaunesniems kaip 2 metų vaikams.
Mūsų įstaigoje jūs galite pasiskiepyti nuo Pneumokokinės infekcijos Skiepo kaina  gali kisti priklausomai nuo tiekėjų.

VĖJARAUPIAI

PsorilaxLietuvoje yra vakcina (skiepai) nuo vėjaraupių, tačiau ji dar neįtraukta į vaikų skiepų kalendorių, kuriame nurodyti tik valstybės kompensuojami ir rekomenduojami skiepai. Vakcina skiriama vaikams nuo 12 mėn. ir visiems kitiems, kurie nėra sirgę vėjaraupiais.
Skiepijama, kai nusilpusi vaiko imuninė sistema, kai norima, kad infekcija neišplistų mokyklose ar darželiuose. Taip pat skiepijami suaugusieji, kurie slaugo ligonius ir nėra sirgę vėjaraupiais, sergantieji kai kuriomis sunkiomis ligomis (lėtinėmis plaučių, kraujo, piktybiniais augliais). Dėl skiepijimo pasitarkite su savo gydytoju.
Mūsų įstaigoje jūs galite pasiskiepyti nuo Vėjaraupių infekcijos. Skiepo kaina gali kisti priklausomai nuo tiekėjų.
Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorius patvirtintas SAM 2007 12 22 Nr.V-1066 (nemokamos vakcinos)


Vakcina

Amžius

Iki 24 val.

2–3 paros

1 mėn.

2 mėn.

4 mėn.

6 mėn.

15–16,5 mėn.

18 mėn.

6–7
metai

12
metų

15–16 metų

Tuberkuliozės vakcina

 

BCG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hepatito B vakcina

HB*

 

HB

 

 

HB

 

 

 

HB**
HB
HB

 

Kokliušo, difterijos, stabligės vakcina

 

 

 

DTaP

DTaP

DTaP

 

DTaP

DTaP

 

Td

B tipo Haemophilus influenzae vakcina

 

 

 

Hib

Hib

Hib

 

Hib

 

 

 

Poliomielito vakcina

 

 

 

IPV

IPV

IPV

 

IPV

IPV

 

 

Tymų, epideminio parotito, raudonukės vakcina

 

 

 

 

 

 

MMR

 

MMR

MMR***

 

1. Sutrumpinimai: BCG – tuberkuliozės vakcina; HB – hepatito B vakcina, DTaP – kokliušo, difterijos, stabligės vakcina, Hib – B tipo Haemophilus influenzae infekcijos vakcina, DT – difterijos, stabligės (vaikų) vakcina, Td – difterijos, stabligės (suaugusiųjų) vakcina, IPV – inaktyvuota poliomielito vakcina, MMR – tymų, epideminio parotito, raudonukės vakcina.
2. HB* pirma dozė turi būti įskiepijama naujagimiui per 24 val. po gimimo.
3. 12 metų amžiaus vaikai HB vakcina skiepijami 3 dozėmis pagal schemą: HB1; po1 mėnesio – HB2; po 6 mėnesių – HB3. 12 metų vaikams HB** vakcina skiriama, jei jie neskiepyti kūdikystėje. MMR vakcina skiriama su pirmąja HB vakcinos doze.
4. 12 metų vaikams MMR*** skiriama, jei jie neskiepyti 6–7 metų amžiuje.
5. Skiepijimai atliekami pagal vaisto charakteristikos santrauką.
6. Prieš kiekvieną vaiko skiepijimą tėvus ar teisėtus globėjus būtina informuoti apie vakcinų skyrimo tvarką, galimas nepageidaujamas reakcijas į skiepą. Dėl informacijos gavimo bei sutikimo skiepyti jie turi pasirašyti vaiko raidos kortelėje (forma Nr. 025-112/a).

KELIAUTOJŲ SKIEPAI

http://www.fitness-shop.lt/biostenix-sensi-oil-puiki-ausu-higiena/
Click here!
http://www.fitness-shop.lt/biostenix-sensi-oil-puiki-ausu-higiena/

 

 

Viena efektyviausių profilaktikos priemonių nuo užkrečiamųjų ligų - skiepai. Prieš vykdamas į kelionę, kiekvienas žmogus turėtų sužinoti apie užkrečiamųjų ligų riziką ir galimas profilaktikos priemones. Pasiskiepijus tik po tam tikro laikotarpio susidaro pakankamas imunitetas. Šis laikotarpis priklauso: nuo kokios ligos skiepijama, kiek kartų reikia skiepyti, ar žmogus nuo šios ligos buvo skiepytas anksčiau. Todėl dėl skiepų į medikus reikia kreiptis likus 4-6 savaitėms iki kelionės. Skiepytis rekomenduojama atsižvelgiant į: kurią šalį keliaujama, kelionės trukmę, gyvenimo toje šalyje sąlygas, keliautojo amžių, sveikatos būklę, ankstesnius skiepijimus.

PNEUMOKOKINĖ INFEKCIJA
Paplitimas
Pneumokokinė infekcija paplitusi visame pasaulyje.

Rizika keliautojams
Keliautojams, sergantiems lėtinėmis ligomis (pvz.: hemoglobinopatija, lėtiniu inkstų nepakankamumu, lėtinėmis kepenų ligomis, po organų transplantacijos, asplenija, cukriniu diabetu, ŽIV nešiojimu ir kt.), rekomenduojama skiepytis pneumokokinės infekcijos vakcina.

Skiepijimas
Skiepijama polisacharidine vakcina, kurios sudėtyje yra 23 serologinių grupių pneumokokų antigenų. Vakcina rekomenduojama rizikos grupės vyresniems kaip 2 metų amžiaus asmenims.
Naujos kartos konjuguota pneumokokinės infekcijos vakcina gali būti skiriama ir jaunesniems kaip 2 metų vaikams.
Mūsų įstaigoje jūs galite pasiskiepyti nuo Pneumokokinės infekcijos Kaina gali kisti priklausomai nuo tiekėjų)

GELTONASIS DRUGYS
Paplitimas
Paplitęs kai kuriose Afrikos bei Centrinės ir Pietų Amerikos šalyse (žr. 1 pav.).

Rizika keliautojams
Galima užsikrėsti endeminėse teritorijose, ypač jei lankomasi neurbanizuotose, miškingose teritorijose (džiunglėse) arba miestuose protrūkių metu. Riziką galima šiek tiek sumažinti taikant saugos priemones nuo moskitų įkandimų.

Skiepijimas
Skiepytis rekomenduojama visiems vykstantiesiems į endemines geltonojo drugio šalis (kuriose yra geltonojo drugio plitimo rizika)
Skiepijama gyva geltonojo drugio vakcina (efektyvumas siekia iki 100%), revakcinuojama po 10 metų. Neskiepijami jaunesni kaip 9 mėn. kūdikiai, nėščios moterys.
Mūsų įstaigoje jūs galite pasiskiepyti nuo Geltonojo drugio. Skiepo kaina nuo gali kisti priklausomai nuo tiekėjų)

VIDURIŲ ŠILTINĖ
Paplitimas
Paplitusi visame pasaulyje, ypač kur blogos sanitarinės sąlygos, nesilaikoma mitybos higienos reikalavimų, nekokybiškai valomi nutekamieji vandenys.

Rizika keliautojams
Keliautojai, vykstantys į endemines vidurių šiltinės teritorijas (Pietų Aziją, kai kurias Šiaurės ir Vakarų Afrikos šalis, Peru) gali užsikrėsti šia liga. Net ir skiepytiems asmenims reikia vengti galimai užteršto maisto ir vandens. Tačiau viešbučiuose ir kitose įstaigose, kur geros sanitarinės sąlygos ir laikomasi mitybos higienos reikalavimų, rizika maža.

Skiepijimas
Skiepytis nuo vidurių šiltinės rekomenduojama keliaujantiesiems į endemines šalis, ypač jei ten praleidžiama ilgiau kaip mėnesį, jei neužtikrinamos higieniškos gyvenimo ir mitybos sąlygos, jei vykstama į Indijos subkontinento šalis, kur galimos antibiotikams atsparios vidurių šiltinės sukėlėjo formos.
Skiepijama geriamąja gyva susilpninta arba į raumenis švirkščiama polisacharidine Vi kapsuline vakcina. Polisacharidine Vi kapsuline vakcina skiepijami vyresni kaip 2 metų vaikai, papildoma dozė skiriama kas 3
Metai.
Mūsų įstaigoje jūs galite pasiskiepyti nuo Vidurių šiltinės. Skiepo kaina gali kisti priklausomai nuo tiekėjų.

STABLIGĖ
Paplitimas
Užsikrėsti galima bet kurioje šalyje, jei susižeidžiama ir žaizda užteršiama stabligės sporomis.

Rizika keliautojams
Keliautojai turėtų būti apsaugoti nuo stabligės, nes bet koks sužeidimas kelionės metu gali būti šios ligos priežastis.

Skiepijimas
Nuo stabligės skiepijama atsižvelgiant į amžių (pagal skiepijimų kalendorių, revakcinacija kas 10 metų). Susižeidus skiriama skubioji stabligės imunoprofilaktika.
Mūsų įstaigoje jūs galite pasiskiepyti nuo Stabligės nemokamai.

MENINGOKOKINĖ INFEKCIJA
Paplitimas
Meningokokinė infekcija protrūkiais ir epidemijomis pasireiškia kai kuriose į pietus nuo Sacharos esančiose Afrikos šalyse, priklausančiose vadinamajam "meningokokiniam diržui". Protrūkiai šiose šalyse dažniausiai kyla lapkričio-birželio mėnesiais, juos sukelia A serogrupės meningokokai.
Pavieniai meningokokinės infekcijos atvejai bei lokalūs C serogrupės meningokokų protrūkiai galimi ir kitose šalyse, ypač jei susidaro palankios sąlygos sukėlėjui plisti (pvz., gyvenama perpildytose patalpose).

Rizika keliautojams ir skiepijimas
Skiepytis nuo meningokokinės infekcijos rekomenduojama visiems vykstantiesiems į šalis, kuriose registruojama meningokokinės infekcijos protrūkių, ypač tiems, kurie tose šalyse gyvens ilgiau ir bendraus su vietiniais gyventojais. Piligrimai, vykstantys į Meką, turėtų būti skiepijami keturvalente meningokokinės infekcijos vakcina (A, C, Y, W135).
Mūsų įstaigoje jūs galite pasiskiepyti nuo Meningokokinės infekcijos. Kaina gali kisti priklausomai nuo tiekėjų.
Skiepijimai keliautojams sąlyginai skirstomi taip:


Kategorija

Užkrečiamoji liga

1. Planiniai skiepijimai

Difterija/stabligė/kokliušas
Hepatitas B
B tipo Haemophilus influenzae infekcija
Tymai
Poliomielitas

2. Rekomenduojami skiepijimai

Cholera
Gripas
Hepatitas A
Hepatitas B
Meningokokinė infekcija
Pneumokokinė infekcija
Pasiutligė
Erkinis encefalitas
Vidurių šiltinė
Geltonasis drugys

3. Privalomieji skiepijimai

Geltonasis drugys
Meningokokinė infekcija: vykstantiesiems į Meką (Saudo Arabija)

Privalomuosius skiepijimus reglamentuoja Tarptautinės sveikatos taisyklės. Skiepijant nuo geltonojo drugio, siekiama dviejų tikslų: apsaugoti keliautojus nuo susirgimo geltonuoju drugiu ir apsaugoti šalis nuo šios ligos įvežimo galimybės.
Nuo meningokokinės infekcijos privalu skiepytis piligrimams, vykstantiems į Meką (Hadžį, Umrą), kai kuriose šalyse - grįžtantiems iš šios vietovės.
Apie visus atliktus skiepus turėtų būti pažymėta Tarptautiniame skiepijimų sertifikate, kurį galima įsigyti mūsų gydymo įstaigoje.
Adresas:
Naftininkų, I aukštas, Mažeikiai.
Darbo laikas:
Pirmadieniais:     7.00–19.00 val.
Antradieniais:     7.00–19.00 val.
Trečiadieniais:    7.00–19.00 val.
Ketvirtadieniais:  7.00–19.00 val.
Penktadieniais:   7.00–19.00 val.
Šeštadieniais:     Nedirbame 
Sekmadieniais:   Nedirbame
Nedarbo metu paslaugas teikia VšĮ Mažeikių ligoninės priėmimo skyrius.
Registratūra, informacija:

Tel.: 8-002
Mob.: 8-001
Faksas:
8-000

 

Fitness Shop

© 2008 - 2016. Sveikata šeimai, UAB
Pirminės sveikatos priežiūros centras
Pradinis
Informacija
Paslaugos
Kontaktai
Sukūrė: Infoma